برترین کاربران هفتگی این مقاله

از ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ تا ۱۳۹۸/۰۴/۰۷

هیچ کاربری در این بازه زمانی وجود ندارد

آمار مقاله
  • بازدید کل ۲,۴۶۶
  • بازدید این ماه ۸۴
  • بازدید امروز ۰
آمار آزمون مقاله
  • کل شرکت کنندگان ۰
  • قبول شدگان ۰
  • شرکت کنندگان یکتا ۰
  • میانگین درصد شرکت کنندگان ۰
واژه نامه فناوری نانو

نانو

nano

پيشوندي به معناي يک بيليونم يا (000،000،000،1/1). در متون فناوري‌نانو، معمولا براي مشخص کردن يک واحد اندازه‌گيري برابر با 10 به توان منفي 9 متر استفاده مي‌شود.

سطح مقاله

عمومی

طرح درس

منابع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی فناوری نانو

کلمات کلیدی
امتیاز کاربران

کتب مرجع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی فناوری نانو

کتب مرجع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی فناوری نانو

در راستای آمادگی داوطلبان نهمین مسابقه ملی، منابع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی فناوری نانو در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. این منابع شامل حدود 100 مقاله منتخب است که در بخش منابع نهمین مسابقه ملی فناوری نانو ارائه شده است و همچنین 2 کتاب مرتبط با فناوری نانو، که به شرح زیر معرفی می‌شوند. کتاب سوم، جهت افزایش سطح آمادگی داوطلبان برای شرکت در نهمین مسابقه ملی نانو پیشنهاد می‌شود و این کتاب، جز منابع اصلی مسابقه نخواهد بود.

گفتنی است با توجه به هماهنگی‎های صورت گرفته، کتاب مقدمه‌ای بر فناوری نانو و کتاب آشنایی با نانوذرات (خواص، روش‌های تولید و کاربرد) از سایت واوک با تخفیف 60% و تا تاریخ 27 تیر ماه به فروش می‌رسد. برای خرید کتب به این لینک‌ها مراجعه کنید:

کتاب مقدمه‌ای بر فناوری نانو: 

https://vaavak.com/product/vp-000124

کتاب آشنایی با نانوذرات (خواص، روش‌های تولید و کاربرد):

https://vaavak.com/product/vp-000062

 

ردیف عنوان نویسنده/نویسندگان مترجم/مترجمان انتشارات توضیحات دریافت فایل
1 مقدمه‌ای بر فناوری نانو چارلز بی. پول و فرانک جی. اونرز دکتر نیما تقوی نیا مؤسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف

این کتاب، به عنوان یکی از کتب اصلی و مرجع فناوری نانو شناخته می‌شود که مشتمل بر 13 فصل است. 5 فصل آغازین کتاب به عنوان منابع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی فناوری نانو انتخاب شده‎اند. عناوین این فصول عبارتند از:

فصل 1: مقدمه

فصل 2: مقدمه‌ای بر فیزیک حالت جامد

فصل 3: روش‌های اندازه‌گیری خواص

فصل 4: خواص نانوذرات منفرد

فصل 5: نانوساختارهای کربنی

دریافت فایل کتاب مقدمه‌ای بر فناوری نانو به زبان اصلی

دانلود

خرید

2 کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران - ویرایش پنجم - - ستاد ویژه توسعه فناوری نانو این کتاب به معرفی محصولات مبتنی بر فناوری نانو یا مورد نیاز در حوزه فناوری نانو و تولید شده در داخل کشور، پرداخته است. بخش محصولات حوزه‌های «دارو و پزشکی»، «بهداشت و سلامت»، «اپتیک و الکترونیک» و «آب، فاضلاب و محیط زیست» از منابع دومین مرحله نهمین مسابقه ملی نانو است.

دانلود

 

3- تکمیلی کتاب آشنایی با نانوذرات (خواص، روش‌های تولید و کاربرد) دکتر عبدالرضا سیم‌چی - مؤسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف

این کتاب به عنوان یکی از کتب فارسی و مرجع در زمینه علوم و فناوری نانو شناخته می‌شود که شامل 8 فصل است. فصل‌های یک تا چهار این کتاب به عنوان منبع پیشنهادی  برای افزایش آمادگی داوطلبان نهمین مسابقه ملی نانو پیشنهاد می‌شود. این فصول عبارتند از:

فصل 1: دیباچه
فصل 2: آشنایی با مواد نانوساختار
فصل 3: روش‌های شناسایی و آنالیز
فصل 4: خواص نانوذرات

* این کتاب، یک منبع تکمیلی بوده و صرفاً برای درک بهتر پیشنهاد شده است و از منابع اصلی نهمین مسابقه ملی فناوری نانو نیست و مستقیماً از این کتاب سؤالی طرح نمی‌شود.

خرید