تاریخ درج۱۳۹۹/۱۱/۱۶
تعداد بازدید۲۴۲
موضوعات
امتیاز کاربران

مسابقه ملی فناوری نانو؛ از رقابت علمی تا راه‌اندازی کسب‌وکار نانویی

آغاز ثبت‌نام دهمین مسابقه ملی فناوری نانو از تاریخ 1399/11/15 . مسابقه ملی فناوری نانو بزرگترین رقابت علمی کشور در حوزه فناوری نانو در میان دانشجویان وفارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که هر ساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو و با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان برگزار میشود. دهمین دوره از مسابقه ملی فناوری نانو در تابستان 1400 برگزار خواهد شد و برگزیدگان این مسابقه می‌توانند با شرکت در برنامه نانواستارت‌آپ، ایده‌های فناورانه خود را توسعه دهند و در این راه از حمایت‌های مادی و معنوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برخوردار شوند. آیین نامه جدید برای مسابقه منتشر شده که می‌توانید با مراجعه به درگاه های ارتباطی مربوط به مسابقه ملی فناوری نانو آن را مطالعه و از قوانین این رویداد بزرگ مطلع شوید.

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگترین رقابت علمی با موضوعیت فناوری نانو در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند است که هرساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو (بخش ترویج دانشجویی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو) برگزار می‌شود؛ هدف از برگزاری مسابقه ملی نانو، افزایش آشنایی دانشجویان و محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در سطح دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی نخبگان نانویی و برترین‌های این حوزه از فناوری، حمایت از آنها و جهت‌دهی به فعالیتهای آموزشی-پژوهشی و حمایت‌های تشویقی اختصاص یافته است.

پس از گذشت یک دهه از برگزاری اولین مسابقه ملی نانو، برگزاری دهمین دوره از این مسابقه در تابستان 1399 برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، برنامه برگزاری این مسابقه لغو شد. اکنون با توجه به شرایط کشور، بنیاد فناوری نانو این مسابقه را به صورت دو مرحله ای برگزار خواهد کرد که مرحله اول آن به صورت غیرحضوری (آنلاین) در مرداد ماه 1400 انجام میشود و مرحله دوم آن به صورت حضوری در شهریورماه 1400 خواهد بود و 300 نفر برگزیده مرحله اول در این مرحله به رقابت خواهند پرداخت. این مسابقه در شش حوزه‌ی مشخص شده توسط ستاد فناوری نانو در تابستان 1400 برگزار خواهد شد .

 

 

برگزیدگان دهمین مسابقه ملی از جوایز زیر بهره‌مند خواهند شد:

* کسب مجوز حضور در برنامه توسعه فناوری نانواستارت‌آپ

* کسب امتیاز نخبگی از طرف بنیاد ملی نخبگان

* اهدای بیش از 100 میلیون ریال جوایز نقدی و گرنت پژوهشی

* اهدای مدال طلا، نقره و برنز مسابقه ملی فناوری نانو

* مجوز حضور در مصاحبه آزمون توانمندی تدریس

 

 نانواستارت‌آپ یکی از برنامه‌های حمایتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که توسط بنیاد آموزش فناوری نانو و با هدف رشد و پرورش تیم‌های فناور توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به محصول اولیه، در قالب برنامه‌ای یک‌ساله اجرا می‌شود (گالری عکس افتتاحیه سومین دوره نانواستارت‌آپ 1398). این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم را، برای توسعه ایده خود تا رسیدن به نمونه اولیه تأمین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه گذار یا مشتری متصل میکند. هدف این برنامه حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست. کلیه تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارت‌آپ شناسایی کنند و استارت‌آپ خود را توسعه دهند.

 

**لازم به ذکر است، تنها راه ورود به برنامه نانواستارت‌آپ، شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو و کسب امتیاز لازم است؛ در واقع حداقل یکی از اعضای استارت‌آپ باید جزو افرادی باشد که شرایط ورود به نانواستارت‌آپ را کسب کرده‌اند.

 

گفتنی است، ثبت نام مسابقه ملی فناوری نانو آغاز شده است و علاقه‌مندان تا 31خردادماه 1400 فرصت دارند در این رقابت علمی ثبت نام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در مسابقه ملی می‌توانید به سایت آموزش فناوری نانو (nanoeducation.ir) مراجعه کنید یا با دبیرخانه مسابقه به شماره 66510132 -021 و09025555462 تماس حاصل فرمایید.

 

ثبت نام در مسابقه به صورت زیر امکان‌پذیر است:

پس از عضویت در سایت آموزش نانو (nanoeducation.ir) می‌توان ثبت نام مسابقه را انجام داد. بدین منظور داوطلبان باید پس از ورود به صفحه کاربری خود در سایت آموزش نانو، در منوی کاربری مسابقه ملی، ثبت‌نام در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو را انجام دهند. تأییدیه ثبت‌نام در مسابقه، پس از ثبت نام و پرداخت هزینه، به ایمیل داوطلبان ارسال و در صفحه شخصی آنها در سایت نانو درج می‌شود. هزینه ثبت‌نام به صورت انفرادی 500 هزار ریال خواهد بود که به صورت الکترونیکی قابل پرداخت است.

 

 در صورت بروز مشکل می‌توانید از طریق دکمه زیر ثبت‌نام نمایید.