تاریخ درج۱۳۹۹/۱۰/۲۱
تعداد بازدید۱۶۰
موضوعات
امتیاز کاربران

کارگاه آموزشی آنلاین «مروری بر کاربردهای فناوری نانو در محیط‌زیست و انرژی»

سایت آموزش فناوری نانو کارگاه آنلاین «مروری بر کاربردهای فناوری نانو در محیط‌زیست و انرژی» را با تدریس سرکار خانم مهندس نجمه سروری برگزار می‌کند. این کارگاه آنلاین در تاریخ سه‌شنبه 7 بهمن‌ماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 14 الی 17 برگزار می‌شود. هزینه ثبت‌نام در این کارگاه آنلاین 49 هزار تومان است و به افرادی که موفق شوند آزمون این کارگاه را با موفقیت سپری کنند، گواهی پایان دوره به صورت آنلاین اعطا می‌شود. گفتنی است اطلاعات دقیق کارگاه در گروه تلگرامی دوره به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان کارگاه خواهد رسید.

فناوری نانو، مانند هر فناوری نوین دیگری، می‌تواند تغییرات شگرفی در زندگی بشر به وجود آورد؛ از جمله‌ در زمینه محیط‌زیست و انرژی. یکی از مهم‌ترین اهداف متولیان محیط‌زیست، حذف مواد سمی و خطرناک از چرخه طبیعت است؛ از این‌رو تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم فناوری نانو بر حفظ محیط‌زیست، از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است. برخی از مهم‌ترین کاربردهای عملی شناخته‌شده فناوری نانو در زمینه محیط‌زیست عبارتند از نانوحسگرها، نانوفیلترها (برای تصفیه پساب‌های صنعتی) و کاتالیزورهای زیست‌محیطی؛ با این حال دورنمای استفاده از این فناوری نوین بسیار گسترده‌تر است. انرژی نیز یکی از بخش‌های بسیار مهم در زندگی بشر است؛ از آنجایی که تقاضا برای انرژی هیچ‌گاه کاهش نخواهد یافت، باید به دنبال توسعه فناوری‌های جدید نظیر فناوری نانو بود تا با استفاده از آن‌ها بتوان روش‌های مؤثرتری برای تولید انرژی به‌دست آورد. در حال حاضر کاربرد فناوری نانو و نانومواد در باتری‌های یون‌-‌لیتیم، پیل سوختی، دیودهای نشر نور، ابرخازن‌ها و پیل‌های خورشیدی از جمله موضوعات ویژه در حوزه انرژی محسوب می‌شوند.

 

 

کارگاه آنلاین «مروری بر کاربردهای فناوری نانو در محیط‌زیست و انرژی» با تدریس سرکار خانم مهندس نجمه سروری مورخ 7 بهمن‌ماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 14 الی 17 برگزار خواهد شد.

 

** آزمون این کارگاه آنلاین در تاریخ 19 بهمن‌ماه در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

 

***هزینه ثبت‌نام در این کارگاه، 49 هزار تومان است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا 6 بهمن‌ماه 1399 در  این کارگاه ثبت‌نام کنند.

 

نام کارگاه آنلاین

مدرس

هزینه زمان کارگاه مهلت ثبت‌نام زمان آزمون گواهی پایان‌دوره آنلاین ثبت‌نام
مروری بر کاربردهای فناوری نانو در محیط‌زیست و انرژی  سرکار خانم مهندس نجمه سروری 49/000 تومان  7 بهمن‌ماه 6 بهمن‌ماه 19 بهمن‌ماه دارد ثبت‌نام


 

- این کارگاه از طریق پلتفرم اسکای روم و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، قابل دسترسی و مشاهده است.

- لینک و اطلاعات ورود به پلتفرم برای ثبت‌نام‌کنندگان کارگاه ارسال خواهد شد.

- گفتنی است گروه تلگرامی ویژه شرکت‌کنندگان کارگاه ایجاد خواهد شد و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق این گروه صورت خواهد گرفت. همچنین محتوای دوره و امکان ارتباط با مدرس کارگاه و پرسش و پاسخ، از طریق این گروه امکان‌پذیر است. لذا به همه ثبت‌نام کنندگان پیشنهاد می‌شود با شماره موبایل ثبت‌نامی خود در گروه تلگرامی عضو شوند.

 

سرکار خانم مهندس نجمه سروری

* دانشجوی دکتری مهندسی و علم مواد – دانشگاه صنعتی شریف

* مدرس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

* پژوهشگر در زمینه سلول‌های خورشیدی

 

- مقدمه‌ای بر مشکلات زیست محیطی (مروری بر آلودگی آب، هوا و خاک)

- معرفی فناوری نانو به عنوان یک راه حل

- اثربخشی و کاربردهای فناوری نانو در زمینه آب و پساب (شناسایی آلاینده‌ها، جاذب‌ها، فوتوکاتالیست‌ها، فیلتراسیون و ...)

- اثربخشی و کاربردهای فناوری نانو در زمینه تصفیه هوا (شناسایی آلاینده‌ها، نانو فیلترها، فوتوکاتالیست‌ها و ...)

- اثر بخشی و کاربردهای فناوری نانو در زمینه تصفیه خاک (شناسایی آلاینده‌ها، واکنش‌های احیا و ....)

- کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی (سلول‌های خورشیدی، باتری‌ها، ابرخازن‌ها، نانوژنراتورها و ...)

 

جهت ثبت‌نام در کارگاه آنلاین «مروری بر کاربردهای فناوری نانو در محیط‌زیست و انرژی» می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  09104712036 تماس حاصل فرمایید.