تاریخ درج۱۳۹۹/۰۹/۱۹
تعداد بازدید۱۰۱
موضوعات
امتیاز کاربران

رویداد بزرگ بر خط نانو به مناسبت روز دانشجو برگزار شد.

رویداد بزرگ بر خط نانو به مناسبت روز دانشجو، در تاریخ 16 و 17 آذر ماه به‌صورت آنلاین و در بستر اسکای روم، با حضور 480 نفر از علاقه‌مندان فناوری نانو از مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار شد.

بنیاد آموزش فناوری نانو به مناسبت روز دانشجو، رویداد دو روزه برخط نانو را با اهداف آشنایی دانشجویان با فناوری نانو و حوزه‌های کاربردی آن، آشنایی با بنیاد آموزش فناوری نانو و فعالیت‌‌های آموزشی - ترویجی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در بخش دانشگاهی، و آشنایی با برنامه‌های حمایتی نانواستارت‌آپ و نوپاهای فناوری‌های همگرا با حضور تیم‌های موفق هر دو برنامه ‎برگزار کرد.

 

رویداد برخط نانو مورخ 16 و 17 آذرماه از ساعت 13 الی 18:30 به‌صورت آنلاین و در بستر اسکای روم، با حضور 480 نفر از علاقه‌مندان فناوری نانو از مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، برگزار شد.

 

این رویداد که با رویکرد آموزشی – ترویجی و به مناسب روز دانشجو برنامه‌ریزی شده بود، بخش‌های مختلفی را در بر می‌گرفت؛ در بخش‌های آموزشی، دانشجویان با فناوری نانو و کاربردهای آن در بخش‌های مختلف آشنا می‌شدند. در بخش‌های گفتگویی برنامه نیز تلاش شد که با حضور مسئولین برنامه‌های مختلف و تیم‌های موفق آن‌ها، مخاطبان با بنیاد آموزش فناوری نانو و همچنین فضای کسب و کاری و برنامه‌های مرتبط با استارت‌آپ و کارآفرینی در زمینه فناوری نانو آشنا شوند.

 

در روز اول این رویداد، جناب آقای مهندس محمد باقری مطلق، مدیر بنیاد آموزش فناوری نانو، در خصوص بنیاد آموزش فناوری نانو، بخش‌های مختلف بنیاد و رویکرد هر بخش، توضیحاتی را ارائه کردند؛ همچنین جناب آقای مهندس علی رسولی، مدیر برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا، در مورد برنامه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری‌های همگرا و رویکردهای این برنامه صحبت کردند. همچنین با جناب آقای دکتر احمد سلسبیلی، به عنوان نماینده تیم موفق برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا از گروه سبز پالایش ساتراپ لیان، در خصوص فعالیت‌ها و تجربیاتشان در فضای کسب و کاری،‌ گفت‌وگویی صورت گرفت. علاوه بر این برنامه‌های گفتگویی، 4 کلاس آموزشی آنلاین با عناوین آشنایی با فناوری نانو، آشنایی با روش‌های ساخت و تولید نانوساختارها، آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در صنایع مختلف، و آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی و محیط‌زیست نیز با تدریس جناب آقای مهندس حامد بنانی فرد، سرکار خانم مهندس مریم عمو، جناب آقای مهندس جلال شبان طاهری و سرکار خانم مهندس نجمه سروری برگزار شد.

 

16 آذر ماه
ردیف عنوان ارائه‌دهنده زمان
1 آشنایی با فناوری نانو جناب آقای مهندس حامد بنانی فرد (مدرس نانو) 13-14
2 بنیاد آموزش فناوری نانو؛ گفتمان دانشگاهی فناوری نانو جناب آقای مهندس باقری مطلق (مدیر بنیاد آموزش فناوری نانو) 14-14:30
3 آشنایی با روش‌های ساخت و تولید نانوساختارها سرکار خانم مهندس مریم عمو (مدرس نانو) 14:30-15:30
4 آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در صنایع مختلف جناب آقای مهندس جلال شبان طاهری (مدرس نانو) 15:30-16:30
5 آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی و محیط‌زیست سرکار خانم مهندس نجمه سروری (مدرس نانو) 16:30-17:30
6 نوپاهای فناوری‌های همگرا؛ برنامه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری‌های همگر جناب آقای مهندس علی رسولی (مدیر برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا) 17:30-18
7 گفتگو با تیم موفق برنامه نوپاهای فناوری‌های همگرا جناب آقای دکتر احمد سلسبیلی (از گروه سبز پالایش ساتراپ لیان) 18-18:30

 

 

 در روز دوم، جناب آقای مهندس محمد اصغری، مدیر دبیرخانه برنامه نانواستارت‌آپ، توضیحاتی را درخصوص برنامه نانواستارت‌آپ و حمایت‌های این برنامه از ایده‌ها ارائه دادند؛ به علاوه با جناب آقای مهندس نیما حق‌شناس، به عنوان نماینده تیم موفق برنامه نانواستارت‌آپ از گروه ایران نانوسیلیکون INS و ایران نانوسلامت  INH، در خصوص روند فعالیت‌ها و تجربیات آن‌ها در فضای کسب و کاری‌شان گفت‌وگو شد. همچنین جناب آقای مهندس امیرحسین خواجه پور، مدیرعامل  HighTech Startup، در زمینه استارت‌آپ‌ها، نحوه ورود به فضای استارت‌آپی و فعالیت در این زمینه توضیحاتی را ارائه کردند. در روز دوم رویداد نیز 4 کلاس آموزشی با عناوین آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در پزشکی و سلامت، آشنایی با روش‌های آنالیز و مشخصه‌یابی نانوساختارها، ایمنی در فناوری نانو، و آشنایی با نانومحاسبات و نرم‌افزارهای مورد استفاده، با تدریس جناب آقای نیما معصومی، سرکار خانم مهندس گل‌آرا کفیلی، سرکار خانم مهندس ریحانه خضری و سرکار خانم دکتر گلناز پرهیزکار برگزار شد.

 

17 آذر ماه
ردیف عنوان ارائه‌دهنده زمان
1 آشنایی با کاربردهای فناوری نانو در پزشکی و سلامت جناب آقای نیما معصومی (مدرس نانو) 13-14
2 آشنایی با روش‌های آنالیز و مشخصه‌یابی نانوساختارها سرکار خانم مهندس گل‌آرا کفیلی (مدرس نانو) 14-15
3 ایمنی در فناوری نانو سرکار خانم مهندس ریحانه خضری (مدرس نانو) 15-16
4 آشنایی با نانومحاسبات و نرم‌افزارهای مورد استفاده سرکار خانم دکتر گلناز پرهیزکار (مدرس نانو) 16-17
5 نانواستارت‌آپ؛ از ایده تا نمونه اولیه جناب آقای مهندس محمد اصغری (مدیر دبیرخانه برنامه نانواستارت‌آپ) 17-17:30
6 گفتگو با تیم موفق برنامه نانواستارت‌آپ

جناب آقای مهندس نیما حق‌شناس (از گروه ایران نانوسیلیکون INS و ایران نانوسلامت INH)

17:30-18
7 آشنایی با استارت‌آپ‎‌ها  جناب آقای مهندس امیرحسین خواجه پور (مدیرعامل HighTech Startup) 18-18:30

 

در روز دوم رویداد نیز، یک مسابقه‌ پیامکی برگزار شد؛ در این مسابقه 5 سؤال از مباحث آموزشی مطرح شده در رویداد و فعالیت‌های بنیاد آموزش فناوری نانو مطرح شد و طی قرعه‌کشی، از 5 نفر از شرکت‌کنندگانی که پاسخ‌های صحیح را ارسال کرده بودند، تقدیر صورت گرفت.

 

اسامی برندگان در مسابقه پیامکی به شرح زیر است:

* سلیمه رئیسی

* سعید رجب پور

* نادر محامدی

* میترا افسریان

* فرناز سلیمانی