تاریخ درج۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تعداد بازدید۱۲۷
موضوعات
امتیاز کاربران

فراخوان جذب ایده توسعه محصول با استفاده از دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS)

این چالش نوآوری به‌دنبال توسعه محصول با استفاده از دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS) است.

این چالش نوآوری به‌دنبال توسعه محصول با استفاده از دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS) است. روش اسپارک پلاسما سینترینگ یک روش تحت فشار است که براساس تخلیه الکتریکی پالس‌های جریان در فاصله بین ذرات پودر و تولید اسپارک (جرقه) عمل می‌کند.
این فراخوان که به درخواست مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN) مطرح شده توسط تیم اجرایی چالش‌های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری در حال اجرا است.

 

طرح و ایده‌های پیشنهادی باید از نظر دسترسی به مواد اولیه، هزینه تولید، گستردگی کاربرد، مقیاس‌پذیری فرآیند نسبت به سایر محصولات تجاری موجود مزیت رقابتی داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که طرح‌هایی در این فراخوان پذیرفته می‌شوند که با استفاده از فناوری SPS قابل اجرا است    .

 

 

·         فراهم‌آوردن فضای کار و تحقیقات

·         تامین تجهیزات و دستگاه مورد نیاز اجرای طرح، از مقیاس آزمایشگاهی تا نیمه‌صنعتی

·         تامین مواد اولیه

·         تخصیص گرنت شبکه آزمایشگاهی به‌منظور انجام تست‌ها و آنالیزهای ارزیابی عملکرد

·         همراهی با فرد توسعه‌دهنده تا مرحله تجاری‌سازی محصول

·         بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی راه‌اندازی کسب و کار و خدمات کریدور خدمات فناوری تا بازار

·         در صورت امضا قرارداد همکاری تا 50 میلیون تومان حمایت از طرحاعطای ۵۰ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی به سه طرح برگزیده

 

 

ارسال طرح:

در حال حاضر در داخل کشور محصولات مختلفی در صنایع اپتیک، نفت و گاز با دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS) تجاری‌سازی شده است.

اگر پیشنهادی برای استفاده از این دستگاه در صنایع دیگر مانند خودروسازی، هوافضا، الکترونیک، بیومواد و انرژی دارید از طریق مراجعه به سایت innoten.ir ارسال کنید.