تاریخ درج۱۳۹۹/۰۸/۱۸
تعداد بازدید۳۸۱۵
موضوعات
امتیاز کاربران

کارگاه آموزشی آنلاین «ایمنی در فناوری نانو و بررسی سمیت نانومواد»

سایت آموزش فناوری نانو کارگاه آنلاین «ایمنی در فناوری نانو و بررسی سمیت نانومواد» را با تدریس سرکار خانم ریحانه خضری برگزار می‌کند. این کارگاه آنلاین در تاریخ پنجشنبه 29 آبان‌ماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 14 الی 17 برگزار می‌شود. هزینه ثبت‌نام در این کارگاه آنلاین 30 هزار تومان است و به افرادی که موفق شوند آزمون این دوره را با موفقیت سپری کنند، گواهی پایان دوره به صورت آنلاین اعطا می‌شود. گفتنی است اطلاعات دقیق کارگاه در گروه تلگرامی دوره به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان دوره خواهد رسید.

کاربرد رو به گسترش نانومواد در کالاهای مصرفی و سایر محصولات در چند سال اخیر، در کنار مزایای فرارانی که دارد، نگرانی‌هایی را نیز درباره اثرات احتمالی زیستی و بهداشتی مواجهه با نانومواد، ایجاد کرده است. با توجه به بروز خواص متفاوت در نانومواد، در مقایسه با حالت توده خود، مشخصه‌یابی دقیق ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی آن‌ها، برای شناسایی صحیح اثرات سمیت بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی نانومواد نظیر اندازه ذره، شکل، مساحت سطح، بار سطحی و ... که زمینه‌ساز پتانسیل کاربردی این مواد هستند، می‌توانند زمینه‌ساز سمیت و آسیب‌های زیست‌محیطی نیز باشند. بنابراین به‌منظور شناسایی هرگونه خطر نانوذرات تولیدی در مقیاس‌های صنعتی یا آزمایشگاهی و همچنین شناسایی روش‌های ایمن تولید نانوذرات و استفاده از آن‌ها، این ویژگی‌ها باید به‌طور دقیق مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرند و در قالب استانداردهای کاربردی به مصرف‌کنندگان، اعم از اقشار مختلف جامعه، پژوهشگران و صنایع ارائه شوند، تا در کنار استفاده از مزایای بیشمار فناوری نانو، سلامت و بهداشت افراد و محیط‌زیست پیرامون نیز حفظ شود.

 

 

کارگاه آنلاین «ایمنی در فناوری نانو و بررسی سمیت نانومواد» با تدریس سرکارخانم ریحانه خضری مورخ 29 آبان‌ماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 14 الی 17 برگزار خواهد شد.

 

** آزمون این کارگاه آنلاین در تاریخ 9 آذرماه در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

 

***هزینه ثبت‌نام در این کارگاه، 30 هزار تومان است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا 28 آبان‌ماه 1399 در  این کارگاه ثبت‌نام کنند.

 

نام کارگاه آنلاین

مدرس

هزینه
زمان کارگاه
مهلت ثبت‌نام
زمان آزمون
گواهی پایان‌دوره آنلاین
ثبت‌نام
ایمنی در فناوری نانو و بررسی سمیت نانومواد سرکار خانم ریحانه خضری 30/000 تومان   29 آبان‌ماه 28 آبان‌ماه 9 آذرماه دارد ثبت‌نام

 

- این کارگاه از طریق پلتفرم اسکای روم و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، قابل دسترسی و مشاهده است.

- لینک و اطلاعات ورود به پلتفرم برای ثبت‌نام کنندگان کارگاه ارسال خواهد شد.

- گفتنی است گروه تلگرامی ویژه شرکت‌کنندگان کارگاه ایجاد خواهد شد و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق این گروه صورت خواهد گرفت. همچنین محتوای دوره و امکان ارتباط با مدرس کارگاه و پرسش و پاسخ، از طریق این گروه امکان‌پذیر است. لذا به همه ثبت‌نام کنندگان پیشنهاد می‌شود با شماره موبایل ثبت‌نامی خود در گروه تلگرامی عضو شوند.

 

سرکار خانم ریحانه خضری

* دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت حرفه‌ای – دانشگاه علوم پزشکی تهران

*  عضو شبکه مدرسان فناوری نانو

* کسب رتبه برتر کشوری در نهمین مسابقه ملی فناوری نانو

* دارای سابقه پژوهشی در حوزه نانومواد

* انجام پروژه‌های صنعتی در حوزه ایمنی و سمیت مواد شیمیایی

 

1- فناوری نانو، فرصت‌ها و خطرات

2- زیست‌سازگارپذیری نانومواد

3- آشنایی با مفاهیم سم‌شناسی نانومواد

4- بررسی سم‌شناسی نانومواد

5- آشنایی با روش‌های بررسی سمیت نانومواد (سمیت سلولی و حیوانی)

6- مدلسازی در پیش‌بینی سمیت نانومواد

7- بررسی اثرات زیست‌محیطی نانومواد 

8- ارزیابی ریسک سلامت در فناوری نانو

9- توصیه‌های کاربردی در زمینه سنتز و استفاده ایمن از نانومواد

 

جهت ثبت‌نام در کارگاه آنلاین «آشنایی با کاربردهای فناوری نانو» می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  09104712036 تماس حاصل فرمایید.