تاریخ درج۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تعداد بازدید۱۷۱۹
موضوعات
امتیاز کاربران

کارگاه آموزشی آنلاین «آشنایی با کاربردهای فناوری نانو»

سایت آموزش فناوری نانو کارگاه آنلاین «آشنایی با کاربردهای فناوری نانو» را با تدریس آقای بنانی‌فرد برگزار می‌کند. در این کارگاه، سرفصل‌های آزمون علمی چهارمین دوره نانواستارت‌آپ نیز بررسی خواهد شد. این کارگاه آنلاین در تاریخ جمعه 11 مهرماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 12 الی 15 برگزار می‌شود. هزینه ثبت‌نام در این کارگاه آنلاین 30 هزار تومان است و به افرادی که موفق شوند آزمون این دوره را با موفقیت سپری کنند، گواهی پایان دوره به صورت آنلاین اعطا می‌شود. گفتنی است اطلاعات دقیق کارگاه در گروه تلگرامی دوره به اطلاع ثبت‌نام‌کنندگان دوره خواهد رسید.

فناوری نانو درباره ساختارها یا موادی با اندازه بسیار کوچک در حد چند نانومتر بحث می‌کند. اهمیت مقیاس نانو در تغییر خواص و ویژگی‌های مواد در این ابعاد است. خواصی که مواد در ابعاد معمولی دارند و مشخصه یک ماده هستند مانند استحکام، انعطاف‌پذیری، رسانایی الکتریکی، خواص مغناطیسی، رنگ، واکنش‌پذیری و غیره، در ابعاد نانو تغییر می‌کنند و ویژگی‌های جدیدی به وجود می‌آید. در نتیجه در مقیاس نانو مواد جدیدی ظهور می‌یابند که خواص قبلی خود را نداشته و دارای خواص جدیدی هستند و این ابعاد کوچک، کارآمدی بیشتری را فراهم می‌کند. با افزایش حجم تحقیقات و مطالعات صورت گرفته در زمینه فناوری نانو،  زمینه کاربردی کردن نانومواد و استفاده از آن‌ها در تولید ابزارها، تجهیزات و ملزومات مورد استفاده بشر، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. این فعالیت‌های صورت گرفته موجب تولید محصولاتی در حوزه‌های مختلف فناوری نانو شده است که برخی از این محصولات بر پایه فناوری نانو، در ایران تولید می‌شوند.

 

 

کارگاه آنلاین «آشنایی با کاربردهای فناوری نانو» با تدریس آقای حامد بنانی‌فرد مورخ 11 مهرماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 12 الی 15 برگزار خواهد شد.

 

** آزمون این کارگاه آنلاین از تاریخ 21 الی 23 مهرماه در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

 

***هزینه ثبت‌نام در این کارگاه، 30 هزار تومان است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا 9 مهرماه 1399 در  این کارگاه ثبت‌نام کنند.

 

نام کارگاه آنلاین

مدرس

هزینه
زمان کارگاه
مهلت ثبت‌نام
زمان آزمون
گواهی پایان‌دوره آنلاین
ثبت‌نام
آشنایی با کاربردهای فناوری نانو آقای حامد بنانی‌فرد 30/000 تومان  11 مهرماه 9 مهرماه 21-23 مهرماه دارد ثبت‌نام

 

- این کارگاه از طریق پلتفرم اسکای روم و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، قابل دسترسی و مشاهده است.

- لینک و اطلاعات ورود به پلتفرم برای ثبت‌نام کنندگان کارگاه ارسال خواهد شد.

- گفتنی است گروه تلگرامی ویژه شرکت‌کنندگان کارگاه ایجاد خواهد شد و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق این گروه صورت خواهد گرفت. همچنین محتوای دوره و امکان ارتباط با مدرس کارگاه و پرسش و پاسخ، از طریق این گروه امکان‌پذیر است. لذا به همه ثبت‌نام کنندگان پیشنهاد می‌شود با شماره موبایل ثبت‌نامی خود در گروه تلگرامی عضو شوند.

 

جناب آقای حامد بنانی‌فرد

* فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد فناوری نانو - مهندسی شیمی

* مدرس فناوری نانو و عضو شبکه مدرسان نانو

* پژوهشگر برتر سال 98 در دانشگاه کاشان

* چاپ مقالات متعدد در زمینه فوتوکاتالیست‌ها در مجلات ISI

* طراحی و ساخت دستگاه در زمینه تصفیه هوا و پساب با استفاده از فناوری پلاسما و ....

* حضور در برنامه نانواستارت‌آپ

 

1- معرفی اجمالی پتانسیل‌های فناوری نانو به منظور کاربردهای مختلف

2- انواع کاربردهای نانو برگرفته شده از طبیعت

3- معرفی کاربردهای نانو در زمینه‌های مختلف: تصفیه آب و پساب (غشا، نانوجاذب، نانوحباب، فوتوکاتالیست، روش‌های نوین تصفیه آب و پساب) - صنعت ساختمان - صنایع غذایی - پزشکی و دارویی - آرایشی و بهداشتی - منسوجات -  خودرو - محیط زیست - کاربرد نانومواد متخلخل در صنایع مختلف

4- معرفی محصولات و شرکت‌های موفق دنیا و بررسی علمی برخی از آن‌ها

5- معرفی روش‌های تبدیل ایده به محصول

6- معرفی زیرساخت‌های ستاد توسعه فناوری نانو در ترویج کاربردهای صنعتی فناوری نانو

 

جهت ثبت‌نام در کارگاه آنلاین «آشنایی با کاربردهای فناوری نانو» می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  09104712036 تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت پوستر کارگاه می‌توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.