تاریخ درج۱۳۹۹/۰۵/۲۴
تعداد بازدید۶۵۸۵
موضوعات
امتیاز کاربران

دهمین مسابقه ملی فناوری نانو لغو شد

هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری مسابقه طبق آیین‌نامه و به‌صورت حضوری در حوزه‌های آزمون سراسر کشور، دهمین مسابقه ملی فناوری نانو لغو شد. این تصمیم در پی ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت هرگونه تجمع بیش از ده نفر گرفته شد. با این‌وجود آزمون ورودی نانواستارتاپ و شبکه مدرسین به‌صورت غیرحضوری از طریق سایت آموزش فناوری نانو در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد گردید.

در پی شیوع ویروس کرونا، از ابتدای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-1398، فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها به‌صورت غیرحضوری انجام گردید. با وجود تعطیلی دانشگاه‌ها و اعلام قبلی در رابطه با برگزاری دهمین مسابقه ملی فناوری نانو در تیرماه سال جاری، دبیرخانه مسابقه ملی فناوری نانو مصرانه پیگیر برگزاری مسابقه در تاریخ اعلام‌شده بود؛ اما با مشاهده موج دوم همه‌گیری این ویروس در خرداد و تیرماه و ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در رابطه با ممنوعیت برگزاری هرگونه اجتماعات و رویدادها، نگرانی‌های فراوانی در رابطه با امکان برگزاری مسابقه به‌صورت حضوری در حوزه‌های آزمون سراسر کشور به وجود آمد. با توجه به شرایط پیش‌آمده و عدم قطعیت از بهبود وضعیت حاکم بر کشور در آینده، ایجاد تغییرات متعددی باید در شیوه برگزاری آزمون مسابقه ملی و برگزاری آن به‌صورت آنلاین صورت پذیرد، که در این صورت ماهیت آزمون نسبت به آنچه در فراخوان‌های اولیه مسابقه ملی اعلام‌شده است، کاملاً متفاوت خواهد بود. از این‌روی دبیرخانه دهمین مسابقه ملی فناوری نانو اعلام می‌دارد که با در نظر گرفتن ملاحظاتی که باید در برگزاری عادلانه آزمون رعایت شود، برگزاری دهمین مسابقه ملی فناوری نانو در زمستان سال 1399 لغو خواهد شد.

بنابراین دهمین مسابقه ملی فناوری نانو با لحاظ نمودن امکان ادامه شرایط کنونی کشور تا سال آینده و با آیین‌نامه جدید، در سال 1400 برگزار خواهد گردید. آن دسته از داوطلبانی که به دلیل تغییر آیین‌نامه برگزاری دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، مایل به لغو ثبت‌نام خود هستند، می‌تواند از طریق دکمه زیر اقدام نموده و فرم لغو ثبت‌نام را تکمیل نمایند و هزینه ثبت‌نام به آن‌ها عودت داده خواهد شد. مدت‌زمان در نظر گرفته‌شده برای لغو ثبت‌نام تا تاریخ 99/06/6 خواهد بود. عدم تکمیل فرم لغو ثبت‌نام به‌منزله تمایل افراد برای شرکت در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو مطابق با آیین‌نامه جدید در سال 1400 است. این دسته از داوطلبان می‌توانند بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه ثبت نامی در آزمون ورودی برنامه نانواستارتاپ (برنامه حمایت از کسب‌وکارهای نوپا درزمینه فناوری نانو) و شبکه مدرسین فناوری نانو در آبان ماه 1399 شرکت نمایند.

 

 

شایان‌ذکر است، برای حضور در چهارمین دوره نانواستارتاپ و شبکه مدرسین فناوری نانو، آزمون غیرحضوری در آبان ماه 1399 به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت آموزش فناوری نانو به نشانی edu.nano.ir برگزار خواهد گردید. داوطلبانی که تاکنون اقدام به ثبت‌نام در دهمین مسابقه فناوری نانو نموده‌اند، می‌توانند بدون پرداخت هرگونه وجه ثبت نامی در این آزمون شرکت کنند. جزئیات بیشتر در این خصوص، در اطلاعیه‌های بعدی ابلاغ خواهد شد.

در صورت وجود سؤال در خصوص مسابقه یا بروز مشکل می‎توانید با شماره 09025555462 تماس گرفته یا با تلگرام یا واتس‌اپ همین شماره و ایمیل Competition@nano.ir مکاتبه فرمایید.