تاریخ درج۱۳۹۹/۰۴/۲۸
تعداد بازدید۴۱۴۰
موضوعات
امتیاز کاربران

دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری»

دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری» با تدریس دکتر شاقلانی از تاریخ 15 مردادماه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این دوره شامل 100 دقیقه ویدیوی آموزشی است. آزمون پایان دوره، 29 مرداد ماه الی 5 شهریورماه برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را دریافت می‌کنند.

کامپوزیت‌ها موادی دو یا چند فازه هستند که از دو جزء فاز زمینه (Matrix) و فاز پرکننده (Filler) یا تقویت‌کننده تشکیل شده‌اند. هدف استفاده از کامپوزیت‌ها، دستیابی به خواص مطلوبی است که در حالت عادی در ماده زمینه وجود ندارد. در نانوکامپوزیت‌ها حداقل یکی از سه بعد (طول، عرض یا ارتفاع) جز پرکننده در محدوده نانومتری است. نانوکامپوزیت‌ها در مقایسه با کامپوزیت‌ها این مزیت را دارند که بهبود یک ویژگی مفید، سایر ویژگی‌های مفید زمینه را کاهش نمی‌دهد که علت آن به سطح زیاد و اندازه کوچک پرکننده‌های نانویی برمی‌گردد. نانوکامپوزیت‌ها بر مبنای زمینه مورد استفاده به سه دسته زمینه فلزی، زمینه سرامیکی و زمینه پلیمری تقسیم می‌شوند و پرکننده‌های نانویی می‌توانند از هر سه نوع نانوساختار ابعادی (صفر بعدی، یک‌بعدی و دوبعدی) و با هر شکلی باشند. در مقایسه با دو نوع کامپوزیت دیگر، نانوکامپوزیت‌های زمینه پلیمری هم از جنبه حضور در بازار و هم میزان تحقیقات، در جایگاهی بالاتر قرار دارند که دلیل آن ضرورت بهبود خواص پلیمرها، قیمت پایین و سادگی تولید این نانوکامپوزیت‌هاست. پخش‌شدگی (Dispersion) و توزیع (Distribution) مناسب پرکننده‌های نانویی در کل زمینه پلیمری یکی از ملزومات اصلی در ساخت نانوکامپوزیت‌های پلیمری است. نانورس و نانوذرات سیلیکا از جمله پرکننده‌های پرکاربرد در این نانوکامپوزیت‌ها هستند. به‌دلیل خواصی نظیر افزایش مقاوت حرارتی، کاهش نفوذپذیری نسبت به گازها و افزایش مقاومت به خوردگی، صنعت بسته‌بندی بیشترین میزان کاربرد نانوکامپوزیت‌های پلیمری را به خود اختصاص داده است.

 

 

دوره آموزشی غیرحضوری «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری» با تدریس جناب آقای دکتر شاقلانی از تاریخ 15 مردادماه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد؛ این دوره شامل 100 دقیقه ویدیو آموزشی است.

 

** آزمون پایان دوره 29 مردادماه الی 5 شهریورماه و در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را دریافت می‌کنند. افرادی که در تاریخ ذکر شده آزمون می‌دهند، گواهی خود را مهر 1399 دریافت خواهند‌ کرد.

 

 

نام دوره

مدرس

هزینه دوره گواهی پایان‌دوره ثبت‌نام
آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری دکتر شاقلانی تماس گرفته شود دارد ثبت‌نام

 

 

زمان‌بندی دوره «آشنایی با نانوکامپوزیت‌های پلیمری»
شروع‌ دسترسی پایان دسترسی آزمون ارسال گواهی
15 مردادماه تا پایان سال 29 مرداد الی 5 شهریور مهرماه

 

این دوره در پلتفرم دستیار خوب (www.dastyarekhoob.ir) قابل مشاهده است.

 

برای دسترسی به دوره، ثبت‌نام‎کنندگان به پلتفرم دستیار خوب مراجعه کنند و برای ورود، اطلاعات خود را به صورت زیر وارد کنند:

ایمیل: ایمیل ثبت‌نامی

رمز عبور: کدملی 10 رقمی

گفتنی است از 15 مردادماه، اکانت دسترسی افراد ثبت‌نامی ایجاد شده و این دوره قابل مشاهده است.

 

آقای دکترحمیدرضا شاقلانی

* دکتری نانوشیمی از دانشگاه کاشان

* سابقه پژوهشی و چاپ مقالات معتبر در زمینه نانوکامپوزیت‌های پلیمری

* کسب رتبه برتر در ادوار گذشته مسابقه ملی فناوری نانو و مدرس نانو

 

1- معرفی کامپوزیت‌ها، نانوکامپوزیت‌ها و نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(اجزای سازنده - انواع کامپوزیت‌ها و ....)

 

2- روش‌های ساخت و تهیه نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(ترکیب اجزا و سنتز درجا - فرایند ذوب - فرایند محلول - پلیمریزاسیون درجا - سنتز درجا پرکننده‌ و ....)

 

3- روش‌ها و تجهیزات مشخصه‌یابی نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(آنالیزهای ساختاری و اندازه‌گیری خواص - XRD - SEM - TEM - AFM - آنالیز حرارتی - تکنیک‌های طیف‌سنجی و ...)

 

4- خواص نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(خواص مکانیکی - خواص سدی - خواص الکتریکی و ...)

 

5- کاربردهای نانوکامپوزیت‌های پلیمری

(صنایع بسته‌بندی - مقاومت دمایی - کاربردهای زیست‌محیطی - مواد خودترمیم‌شونده - کامپوزیت‌های رسانا - جاذب امواج الکترومغناطیس و ...)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  09104712036 و 66123012 تماس حاصل فرمایید.