تاریخ درج۱۳۹۹/۰۳/۲۱
تعداد بازدید۱۲۲
موضوعات
امتیاز کاربران

نانومواد برای پزشکی دقیق سرطان

سایت آموزش فناوری نانو در نظر دارد مقالات معتبر در حوزه فناوری نانو را به مخاطبان معرفی کند؛ از این جهت، مقالات چاپ شده در ژورنال‌های معتبر با موضوعات مختلف، شناسایی شده و در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

عنوان انگلیسی مقاله Nanomaterials for Cancer Precision Medicine
ترجمه فارسی عنوان دارو رسانی هدفمند برای سرطان ملانوما
نویسندگان

Yilong Wang 
 Shuyang Sun 
 Zhiyuan Zhang 
 Donglu Shi

ژورنال
Advanced Materials
ضریب تاثیر
24.41
سال انتشار 2018
کلمات کلیدی موانع بیولوژیکی، توالی یابی نسل جدید، میکروارنا(microRNA)، نانومواد، آنکوژن‌ها، پزشکی دقیقدرسال‌های اخیر علم پزشکی پیشرفت‌های زیادی کرده است تا جایی که تشخیص و درمان با دقت بالا حتی در سطح مولکولی قابل انجام است. در نتیجه، نوع جدیدی از پزشکی دقیق“precision medicine” با پیامدها و چالش‌های بالینی خاصی پدید آمده است که توسط نانومواد تازه توسعه یافته می‌تواند به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. در اینجا، رویکرد علوم نانو در پزشکی دقیق ، با تمرکز بر درمان سرطان، مبتنی بر مفهوم جدیدی از " تشخیص مولکولی سرطان‌ها" ارائه شده است. "توالی‌یابی نسل جدید NGS " برای شناسایی آنکوژن که مسئول یک نوع از سرطان است، معرفی شده است. این رویکرد جدید اساساً با تمام روش‌های درمانی مرسوم سرطان که متکی به تشخیص منشاء آناتومی که در آن تومورها یافت می‌شود، متفاوت است.

برای درمان سرطانها در سطح مولکولی ، یک درمان جایگزینی" microRNA" که اخیراً ایجاد شده است، با استفاده از نانو حامل‌ها، به منظور تنظیم آنکوژن محرک، که هسته اصلی درمان‌های دقیق سرطان است، اعمال می‌شود. درمان سرطان در این روش نمونه‌ای بسیار مهم از پزشکی دقیق است و چالش‌های بسیاری را برای اجتماع مواد با موضوعات جدید در زمینه ساختاری، عملکرد سطح، تحویل و ذخیره سازی ژن و دارو ، هدف قرار دادن سلولی و تصویربرداری پزشکی به وجود می آورد.

 

 

  

 

 

لطفا با اشتراک گذاری نظرات خود، ما را در توسعه این بخش از سایت یاری کنید.