تاریخ درج۱۳۹۸/۰۷/۱۲
تعداد بازدید۴۰۳
موضوعات
امتیاز کاربران

جزئیات نمرات ثبت‌نام‌کنندگان در سومین دوره نانواستارت‌آپ اعلام شد

به دنبال برگزاری نهمین مسابقه ملی فناوری نانو، فرم ثبت‌نام در سومین دوره نانواستارت‌آپ در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت و افرادی که تمایل به شرکت در برنامه داشتند مستندات مربوطه را برای دبیرخانه ارسال کردند. 100 نفر برگزیده مطابق با معیارهای دبیرخانه نانواستارت‌آپ اعلام شدند و در افتتاحیه نانواستارت‌آپ در مورخ 27 شهریورماه 1398 شرکت کردند. جزئیات نمرات کلیه ثبت‌نام‌کنندگان در این دوره از نانواستارت‌آپ اعلام شده است و در ادامه این خبر قابل دریافت است.

در جریان برگزاری نهمین مسابقه ملی فناوری نانو در مورخ 28 تیرماه 1398، 918 نفر از داوطلبان حاضر در جلسه نسبت به شرکت در نانواستارت‌آپ ابراز تمایل کردند. پس از انتشار کارنامه داوطلبان مسابقه ملی نانو، شرایط شرکت در سومین دوره نانواستارت‌آپ در 11 شهریورماه 98 اعلام شد و به داوطلبان تا پایان روز 18 شهریورماه 98 فرصت داده شد تا نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام در برنامه اقدام کنند. این فرم به همراه درصد علمی افراد در مسابقه ملی نانو، معیار داوری دبیرخانه نانواستارت‌آپ برای تعیین 100 برگزیده اول برنامه بود. معیارهای ارزیابی دوره سوم به شرح زیر است:

 

توانمندی علمی

نمره علمی افراد در نهمین مسابقه ملی فناوری نانو (30 نمره) شامل درصد کل داوطلبان (15 نمره) و درصد داوطلبان در بخش کاربرد نانو در حوزه آب و پساب (15 نمره): در این معیار بالاترین نمره‌ای که در نانواستارت‌آپ ثبت‌نام کرده است به عنوان نمره کامل در نظر گرفته شده است و سایرین به صورت خطی نمره‌دهی شده‌اند.

 

رزومه پژوهشی

1- پژوهش در حوزه نانو (12 نمره) و حوزه آب (12 نمره): در این بخش رزومه افراد، بخش فعالیت‌های پژوهشی بررسی شده است. در صورتی که افراد به پژوهشی معتبر و موثق در رزومه خود اشاره کرده باشند متناسب با اعتبار علمی آن، نمره مربوطه را دریافت کرده‌اند.

2- مهارت‌های فردی شامل مهارت زبان انگلیسی، کار با نرم‌افزار و ... (4 نمره)

3- سطح تحصیلات و سابقه فعالیت در آزمایشگاه (12 نمره): بسته به اینکه آخرین مقطع تحصیلی افراد کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری باشد همچنین سابقه فعالیت در آزمایشگاه داشته باشند یا خیر امتیاز متفاوتی دریافت کرده‌اند.

 

تیم‌سازی، کار تیمی و کارآفرینی

1- تست توفیق‌طلبی (10 نمره): قسمتی از سوالات فرم ثبت‌نام برای سنجش میزان توفیق‌طلبی کاربران (ارتباط مستقیمی با موفقیت یک کارآفرین دارد) پرسیده شد. بالاترین امتیاز نمره کامل را دریافت کرد و سایرین به صورت خطی نمره‌دهی شدند.

2- سابقه تیم‌سازی (10 نمره): این امر که فرد در گذشته یا حال یک فعالیت پژوهشی را در قالب تیم انجام داده است همچنین در حال حاضر می‌تواند تیم خود را تشکیل دهد بر این امتیاز تاثیرگذار بوده است.

3- انگیزه کارآفرینی و توسعه محصول (10 نمره): سوال 4 فرم ثبت‌نام برای سنجش میزان تمایل فرد به کارآفرینی و حرکت در مسیر یک کارآفرین است. همچنین علاقه فرد به توسعه محصول به صورت غیرمستقیم در این سوال پرسیده شده است.

 

جزئیات رتبه و نمره متقاضیان شرکت در سومین دوره نانواستارت‌آپ از اینجا قابل‌دریافت است. لازم به ذکر است مواردی که در انتهای لیست قرمزرنگ شده‌اند، افرادی هستند که نقصی مدرک داشته‌اند و فرم یا رزومه خود را مطابق با راهنمای مربوطه پر نکرده‌اند. همچنین افرادی که زردرنگ شده‌اند به دلایلی از قبیل عدم شرکت یا غیبت در مسابقه ملی نانو یا ... مشمول شرایط شرکت در برنامه نبودند و از لیست متقاضیان حذف شده‌اند. در مجموع 214 نفر در سومین دوره نانواستارت‌آپ ثبت‌نام کردند که ازین تعداد 179 نفر وارد فرآیند ارزیابی شدند.