تاریخ درج۱۳۹۸/۰۷/۱۱
تعداد بازدید۳۳۸
موضوعات
امتیاز کاربران

حضور بنیاد آموزش فناوری نانو در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو

دوازدهمین جشنواره فناوری نانو با حضور فعالان علم و فناوری نانو، 18 الی 21 مهرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران (سالن خلیج فارس و سالن ملل) برگزار خواهد شد. بنیاد آموزش فناوری نانو نیز با هدف معرفی بخش‌های مختلف، ارائه طرح‌های جدید و دریافت نظرات و پیشنهادات، در این رویداد حضور خواهد داشت و پذیرای دانشجویان و علاقه‎مندان فناوری نانو خواهد بود. غرفه بنیاد آموزش نانو، در ورودی سالن خلیج فارس قرار خواهد داشت.

جشنواره فناوری نانو فرصتی است تا فناوری نانو و توانمندی‌های کشور در این حوزه به عموم علاقه‎مندان معرفی و ارائه شود؛ در این رویداد، فعالان عرصه علم و فناوری نانو در قالب بخش‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری، تولیدکنندگان محصولات نانویی، ایده‌های نانویی و گروه‌های فعال در حوزه آموزش و ترویج علم و فناوری نانو، محصولات، خدمات و تحقیقات خود را در حوزه نانو ارائه خواهند کرد که زمینه‌ساز تعامل مستقیم این بخش‌ها با علاقه‌مندان، دانش‌پژوهان، پژوهشگران و متخصصان و آشنایی، تبادل اطلاعات، هم‌افزایی و افزایش فرصت‌های همکاری و مشارکت در بخش‌های مختلف خواهد بود.

 

همچون سال‌های گذشته، بنیاد آموزش فناوری نانو نیز  با هدف معرفی بخش‌های مختلف بنیاد و طرح‌های جدید و تعامل با مخاطبان، دانشجویان و علاقه‌مندان، در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو حضور خواهد داشت.

 

بنیاد آموزش فناوری نانو بخش ترویج دانشگاهی ستاد توسعه فناوری نانو است که در 5 بخش سایت آموزش فناوری نانو، مسابقه ملی فناوری نانو، نهادهای ترویجی نانو، شبکه مدرسین نانو و نانواستارت‌آپ، ترویج و گسترش فناوری نانو در میان قشر دانشگاهی، شناسایی، آموزش و توانمندسازی دانشجویان و دانشگاهیان مستعد و علاقه‌مند در حوزه فناوری نانو و وارد کردن آنان به فضای ایده‌پردازی و کسب کار در موضوعات مهم و حیاتی مورد نیاز کشور را بر عهده دارند.

 

سایت آموزش فناوری نانو، به عنوان بزرگ‌ترین مرجع آموزشی تحت وب به زبان فارسی در زمینه فناوری نانو، محتواهای آموزشی را در قالب مقالات متنی آموزشی، فایل‌های چندرسانه‌ای، فیلم‌های آموزشی، آزمون‎های متنوع و دوره‌های آموزشی به علاقه‌مندان ارائه می‌کند. دوره‌های آموزشی غیرحضوری در پلتفرم دستیار خوب، به عنوان بستر آموزش غیرحضوری سایت آموزش فناوری نانو، ارائه می‌شود.

 

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگ‌ترین رقابت علمی - دانشجویی در حوزه فناوری نانو است که هر ساله توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در سطح دانشگا‌ه‌های کشور برگزار می‌شود. تا به حال 9 دوره از این مسابقه برگزار شده است و سالانه بیش از 4000 نفر از علاقه‌مندان در این رویداد به رقابت می‌پردازند.

 

نهادهای ترویجی، بازوهای ترویج فناوری نانو در میان قشر دانشگاهی در سرتاسر کشور هستند. شبکه نهادهای ترویجی شامل گروه‌های دانشجویی، شرکت‌های آموزشی و همچنین سایر مؤسسات، نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌هایی است که با هدف ترویج و آموزش فناوری نانو در کشور، اطلاعات خود را در سامانه نهادهای ترویجی ستاد نانو ثبت کرده‌اند و به عضویت این سامانه درآمده‌اند.

 

شبکه مدرسان فناوری نانو با هدف شناسایی و پرورش متخصصین توانمند در قالب مدرس نانو شکل گرفته است. رویکرد این شبکه ایجاد بستری برای آموزش و ترویج علم و فناوری نانو در ایران توسط افراد متخصص و توانمند در دو حوزه فناوری نانو و تدریس است. مدرسین نانو از طریق شرکت در آزمون‌های اعلام‌شده و کسب حدنصاب‎های لازم به عضویت این شبکه در می‎آیند.

 

نانواستارت‌آپ در راستای پرورش تیم‌های کارآفرین و توسعه فناوری در قالب برنامه‌ای یک ساله اجرا می‌شود. این برنامه در واقع آخرین حلقه از مجموعه بنیاد آموزش فناوری نانو است و دانشجویان پس از طی کردن مراحل آموزشی در سایت آموزش فناوری نانو و شرکت در مسابقه ملی، در نهایت مجوز ورود به نانواستارت‌آپ را کسب می‌کنند. هدف اصلی نانواستارت‌آپ توسعه نمونه اولیه مبتنی بر نیاز بازار و ارائه آموزش‌ها و مشاور‌ه‌های لازم در این مسیر به تیم‌های شرکت‌کننده است.

 

 

غرفه بنیاد آموزش فناوری نانو  در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو، در محل ورودی سالن خلیج فارس قرار خواهد داشت و پذیرای دانشجویان و علاقه‌مندان فناوری نانو است.

ثبت‌نام دهمین مسابقه ملی فناوری نانو و ارائه دوره‌های آموزشی غیرحضوری دستیار خوب با تخفیف ویژه نمایشگاه از جمله برنامه‌های غرفه بنیاد آموزش فناوری نانو در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو است. همچنین برنامه تور فناوری جهت بازدید دانشگاهیان از نمایشگاه به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده، از برنامه‌های بنیاد آموزش فناوری نانو در ایام جشنواره نانو است.

 

گفتنی است طرح‌های آماده شده در دومین دوره نانواستارت‌آپ نیز، در غرفه نانواستارت‌آپ واقع در طبقه اول سالن خلیج فارس ارائه خواهند شد.

 

منتظر دیدار شما در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو - غرفه بنیاد آموزش فناوری نانو هستیم.