تاریخ درج۱۳۹۸/۰۶/۱۶
تعداد بازدید۲۴۸۳
موضوعات
امتیاز کاربران

دوره آموزش غیرحضوری «کار با دستگاهBET »

دوره آموزش غیرحضوری «کار با دستگاهBET »، با تدریس مهندس نعمتی از تاریخ 25 شهریور ماه 98 به مدت 10 روز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام و پرداخت خود را تکمیل کرده باشند. آزمون پایان دوره 10 مهرماه برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را دریافت می‌کنند.

در تکمیل مبحث آشنایی با روش‌ها و دستگاه‌های مشخصه‎یابی و آنالیز و در جهت آشنایی عملی پژوهشگران و دانشجوبان با نحوه کار با دستگاه‎های مختلف، سایت آموزش نانو اولین دوره آموزش غیرحضوری کار با دستگاه‎های مشخصه‌یابی را با عنوان «کار با دستگاهBET» برگزار می‌کند.

 

یکی از مهم‌ترین روش‌ها جهت اندازه‌گیری دقیق مساحت کل نمونه‌های متخلخل روش BET است. سیستم BET بر اساس سنجش حجم گاز نیتروژن جذب و واجذب شده توسط سطح ماده در دمای ثابت نیتروژن مایع (77 درجه کلوین) کار می‌کند. پس از قرار گرفتن سلول حاوی نمونه موردنظر در مخزن نیتروژن مایع، با افزایش تدریجی فشار گاز نیتروژن در هر مرحله، میزان حجم گاز جذب شده توسط ماده محاسبه می‌شود. سپس با کاهش تدریجی فشار گاز، میزان واجذب ماده اندازه‌گیری می‌شود و در نهایت نمودار حجم گاز نیتروژن جذب و واجذب شده توسط ماده بر اساس فشار نسبی در دمای ثابت رسم می‌شود. نمودار BET که نمودارجذب و واجذب همدما (Adsorption/Desorption Isotherm) نیز نامیده می‌شود یک نمودار خطی است که میزان سطح مؤثر ماده از آن استخراج می‌شود. نمونه‌ها جهت آنالیز معمولاً به صورت پودر با ابعاد نانومتری بوده و این روش قادر به اندازه‌گیری ابعاد حفره 200-0/5 نانومتر و سطوح ویژه حداقل 1 مترمربع برگرم است. به طور معمول 0/1 گرم از ماده جهت آنالیز استفاده می‌شود.

 

دوره آموزش غیرحضوری «کار با دستگاهBET» با تدریس مهندس نعمتی از تاریخ 25 شهریور ماه 98 به مدت 10 روز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد؛ این دوره شامل 100 دقیقه ویدیو آموزشی است.

 

** آزمون پایان دوره 10مهرماه و در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را دریافت می‌کنند. افرادی که در تاریخ ذکر شده آزمون می‌دهند، گواهی خود را تا اواسط مهر دریافت خواهند‌ کرد.

 

***هزینه ثبت‌نام در این دوره، 25 هزار تومان است.

این دوره در پلتفرم دستیار خوب (www.dastyarekhoob.ir) قابل مشاهده است.

گفتنی است از 25 شهریور ماه، اکانت دسترسی افراد ثبت‌نامی ایجاد شده و این دوره قابل مشاهده است.

برای دسترسی به دوره، ثبت‌نام‎کنندگان به پلتفرم دستیار خوب مراجعه کنند و برای ورود، اطلاعات خود را به صورت زیر وارد کنند:

ایمیل: ایمیل ثبت‌نامی

رمز عبور: کدملی 10 رقمی


مهندس نعمتی
کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران
شاغل در شرکت توسعه حسگر سازان آسیا
کارشناس دستگاه BET 

 

  • انواع دستگاه‌های BET
  • مکانیزم عملکرد دستگاه BET
  • نحوه آماده‌سازی نمونه
  • نحوه کار با دستگاه BET
  • مشاهده و بررسی نتایج حاصل از BET
  • خطاهای رایج کار با دستگاه BET

 

پس از ورود به سایت از طریق لینک زیر، مراحل بعد را انجام دهید:

http://profile.nano.ir

ثبت‌نام در این دوره‌ از طریق صفحه شخصی اعضا در سایت ستاد قسمت کارتابل افراد (حمایت تشویقی) صورت می‌گیرد.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  ۰۹۱۰۴۷۱۲۰۳۶و ۶۶۱۲۳۰۱۲ تماس حاصل فرمایید.