تاریخ درج۱۳۹۷/۱۰/۳۰
تعداد بازدید۶۳۸۸
موضوعات
امتیاز کاربران

دوره حضوری «تحلیل و آنالیز نتایج XRD»

سایت آموزش فناوری نانو با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت مشخصه‌یابی دانشجویان و پژوهشگران، اقدام به برگزاری دوره‌های حضوری با رویکرد تحلیل نتایج آنالیز دستگاهی کرده است. این دوره‌ها با همکاری گروه نانوبازار، در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. اولین دوره حضوری با عنوان «تحلیل و آنالیز نتایج XRD» با تدریس دکتر مولایی در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۹۷ در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در راستای ارتقای مهارت و تحلیل نتایج حاصل از روش‌های مشخصه‌یابی دستگاهی، سایت آموزش نانو با همکاری گروه نانوبازار، دوره‌های آموزش حضوری را برنامه‌ریزی کرده است. براساس نظرسنجی صورت گرفته از کاربران، اولین دوره حضوری با عنوان «تحلیل و آنالیز نتایج XRD» برگزار می‌شود.

این دوره حضوری در تاریخ ۱۱ بهمن‌دماه ۹۷ به مدت ۴ ساعت طی یک روز، از ساعت ۱۴ الی ۱۸ با تدریس جناب آقای دکتر محمد جعفر مولایی در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

* هزینه ثبت‌نام در این دوره حضوری (با در نظر گرفتن تخفیف اولین دوره) ۱۰۰ هزار تومان است.

*** به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی پایان دوره معتبر از طرف دانشکده فیزیک دانشگاه تهران و سایت آموزش فناوری نانو تعلق می‌گیرد.

* مهلت ثبت‌نام در این دوره‌ تا ۸ بهمن‌ماه ۹۷ است.


گفتنی است در صورت انصراف از ثبت‌نام تا (۸ بهمن‌ماه) ۷۰ درصد هزینه پرداختی قابل برگشت است؛ در صورت انصراف از ثبت‌نام بعد از تاریخ مذکور هزینه قابل برگشت نخواهد بود، لذا خواهشمند است در حین ثبت‌نام دقت نمایید.

* معرفی اطلاعات حاصل از تکنیک XRD
* اصول کلی کار دستگاه پراش اشعه ایکس
* آشنایی با اصلاحات لازم در طی تحلیل یک طرح پراش XRD
* شناسایی فازی
* اندیس‌گذاری طرح پراش
* آشنایی با کارت‌های JCPDS (مرجع تشخیص فازها) و نرم‌افزار PCPDFWIN
* محاسبه اندازه کریستالیت با استفاده از طرح پراش به روش شرر و ویلیامسون-هال
* محاسبه کرنش ساختاری از طرح پراش
* آشنایی با برخی از خطاها در طرح پراش
* تحلیل فازها با استفاده از نرم افزار x'pert high score


دکتر محمد جعفر مولایی:
* دکتری نانوفناوری (گرایش نانومواد) از دانشگاه تهران
* عضو هیئت علمی پژوهشگاه مواد و انرژی کرج
* مدرس برتر فناوری نانو در ادوار مختلف مسابقه ملی نانو
* مدرس دوره غیرحضوری «XRD یا پراش اشعه ایکس»به همه شرکت‌کنندگان در این دوره ۲۰ درصد تخفیف استفاده از خدمات دستگاه XRD از طرف گروه نانوبازار تعلق می‌گیرد.

گروه علمی-بازرگانی نانوبازار با هدف تسهیل در دسترسی به مواد مورد نیاز مراکز پژوهشی کشور (انواع تارگت، ویفر، چسب‌های رسانا و...)، ارائه خدمات ساخت در ابعاد صنعتی و آزمایشگاهی (انواع لایه نشانی، پلاسمای سرد و...)، همچنین انجام انواع آنالیزهای تخصصی(XPS,HRTEM+EDS, ...) و در اختیار قرار دادن تجربیات خود در حوزه های مختلف نانوفناوری در نظر دارد گام موثری در راستای پیشرفت مراکز صنعتی و تحقیقاتی کشور بردارد. این مرکز تسهیلات و حمایت های ویژه‌ای برای مراکز تحقیقاتی، صنعتی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان در جهت انجام پروژه ها در نظر گرفته است. گفتنی است جهت کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید.

ثبت‌نام در این دوره از ۲ طریق ممکن است: سایت ایوند و صفحه شخصی اعضا در سایت ستاد

۱- جهت ثبت‌نام از طریق سایت ایوند، از طریق دکمه زیر وارد صفحه ثبت‌نام شوید و پس از تکمیل فرم، ثبت‌نام کنید.

۲- ثبت‌نام از طریق کارتابل افراد در سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو
. ثبت‌نام در این دوره‌ از طریق صفحه شخصی اعضا در سایت ستاد قسمت کارتابل افراد (حمایت تشویقی) صورت می‌گیرد. مراحل ثبت‌نام به صورت زیر است:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره حضوری تحلیل و آنالیز نتایج xrd می‌توانید با شماره‌های ۶۶۵۳۱۰۵۵ -۰۲۱ و ۰۹۱۰۴۷۱۲۰۳۶ تماس حاصل فرمایید.