تاریخ درج۱۳۹۶/۰۵/۱۵
تعداد بازدید۲۱۲۴
موضوعات
امتیاز کاربران

دوره آموزش آنلاین "گرافن"

با توجه به درخواست کاربران مبنی بر تکرار دوره‌های پیشین و پس از نظرسنجی انجام شده، برگزاری دو دوره آموزش آنلاین XRD و گرافن در مردادماه ۹۶ برنامه‌ریزی شده است. دوره دوم، که دوازدهمین دوره آموزش آنلاین سایت آموزش است، دوره آنلاین "گرافن " است که با تدریس جناب آقای دکتر ذوالریاستین در تاریخ ۲۵ مرداد برگزار می‌گردد. با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام و پرداخت خود را تکمیل کرده باشند. برترین‌های سایت جهت شرکت در این دوره، از تخفیف ویژه بهره‌مند خواهند شد. گفتنی است به شرکت‌کنندگان دوره که عضو سایت آموزش باشند، گواهی حضور اعطا می‌شود. همچنین شرایط آزمون پایان دوره متعاقبا اعلام شده و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب شرایط اعلام شده باشند، گواهی پایان دوره دریافت می‌کنند.

یکی از اهداف سایت آموزش فناوری نانو فراهم‌آوری بستر آموزشی مناسب جهت دسترسی آسان و سریع علاقه‌مندان به محتوای آموزشی مناسب و مفید در حوزه فناوری نانو می‌باشد. در این راستا برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوعات متنوع به صورت آنلاین و با حضور اساتید و مدرسان برتر علم و فناوری نانو از برنامه‌های ویژه سایت در ماه‌های پیش‌رو است. از مزایای این دوره‌های آنلاین می‌توان به کاهش هزینه آموزش، سهولت حضور در کلاس‌های مجازی، کاهش هزینه رفت‌وآمد و انعطاف‌پذیری بالای آموزش اشاره نمود.

چهارمین دوره در سال ۹۶، دوره آموزشی ۳ ساعته "گرافن" می‌باشد. این دوره در تاریخ ۲۵ مردادماه ۹۶ ساعت ۱۷ الی ۲۰ و با تدریس جناب آقای دکتر اشکان ذوالریاستین برگزار می‌گردد.

** رزومه مختصری از استاد بدین شرح است:
دکتری مهندسی مواد – فناوری نانو و پژوهش‌گر پسادکتری دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، عضو هیات علمی پژوهشگاه نیرو، مدرس تراز الف و مدرس برتر در چندین دوره از مسابقه ملی.

سرفصل‌های دوره عبارت است از:
۱- تاریخچه و معرفی نانوساختارهای کربنی
۲- ساختار گرافن
  ساختار شبکه اتمی گرافن
  ساختار الکترونی گرافن
۳- صورت‌های مختلف گرافن
۴- روش‌های ساخت گرافن
  روش‌های سنتز گرافن (بالا به پایین)
  روش‌های مکانیکی و شیمیایی مبتنی بر گرافیت، باز کردن نانولوله‌های کربنی و ...
  روش‌های سنتز گرافن (پایین به بالا)
  رسوب‌دهی بخار شیمیایی (CVD)، رشد همبافته، پیرولیز و ...
۵- خواص گرافن
  خواص الکترونیکی
  خواص مکانیکی
  خواص اپتیکی
  خواص حرارتی
  خواص شیمیایی
۶- نانوکامپوزیت‌های پلیمر/گرافن
  روش‌های ساخت نانوکامپوزیت‌های پلیمر/گرافن
  خواص نانوکامپوزیت‌های گرافن
۷- کاربردهای گرافن

نظرسنجی صورت گرفته از دوره قبلی، "گرافن، آشنایی، خواص و کاربرد" به شرح زیر می‌باشد:

filereader.php?p1=main_911af7aa209e00b49

هرگونه تغییری در برنامه دوره از طریق سایت آموزش نانو اطلاع‌رسانی خواهد شد. ثبت‌نام در این دوره‌ از طریق صفحه شخصی اعضا در سایت ستاد قسمت کارتابل افراد (حمایت تشویقی) صورت می‌گیرد.

filereader.php?p1=main_efaa6d2b68dcf2597

filereader.php?p1=main_3d8a4de86ab3e4769

هزینه ثبت نام در این دوره ۲۱۰,۰۰۰ ریال است که برای کاربران برتر ماه تخفیف ۵۰٪ در نظر گرفته شده است. کاربران برتر ماه افرادی هستند که در حداقل یک ماه مشخص، بیش از ۱۰۰۰ امتیاز از آزمون مقالات کسب نموده باشند. کاربران برتر در صورت تمایل به شرکت در این دوره، کافی است نام و نام خانوادگی، و کد ملی خود را به ایمیل lms@nano.ir ارسال نمایند تا امکان ثبت‌نام با تخفیف برای آنها مقدور باشد.

** به افرادی که در دوره ثبت نام نموده و در تاریخ دوره در کلاس آنلاین حضور مجازی داشته باشند، و همچنین عضو سایت آموزش باشند، گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد.

** شرایط آزمون پایان دوره متعاقبا اعلام شده و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب شرایط اعلام شده باشند، گواهی پایان دوره دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است که لینک ثبت‌نام از ۴ مردادماه فعال شده و با توجه به محدود بودن ظرفیت، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام و پرداخت خود را تکمیل کرده باشند.
جهت کسب اطلاع از نحوه ورود به جلسات آموزش آنلاین و بررسی ملزومات سیستمی مورد نیاز به این لینک مراجعه نمایید.
در صورت بروز مشکل در ورود به کلاس، در حین برگزاری کلاس و ... با شماره‌های ۶۶۰۹۹۸۰۲-۰۲۱ و ۰۹۱۰۴۷۱۲۰۳۶ تماس گرفته و یا با ایمیل lms@nano.ir مکاتبه نمایید.