تاریخ درج۱۳۹۶/۰۴/۲۵
تعداد بازدید۵۹۱
موضوعات
امتیاز کاربران

چهار دوره آموزشی جدید در بخش دانلود

سایت آموزشی نانوهاب، سرفصل‌های آموزشی متنوعی را در قالب دوره‌های آموزشی آفلاین با موضوعات فناوری نانو و فناوری‌های همگرا در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. چهار دوره آموزشی از این سایت با عناوین: انرژی حرارتی در مقیاس نانو، مبانی نانوالکترونیک ۱ و ۲، و نانوترانزیستورها، در بخش دانلود سایت آموزش نانو قرار داده شده است. علاقه‌مندان کافی است جهت دریافت و مشاهده فیلم‌ها به بخش ویدئو و تصاویر – پوشه دوره‌های آموزشی مراجعه نمایند.


سایت نانوهاب (nanoHUB.org) در حال حاضر به بیش از ۲۸۰ هزار کاربر خدمات آموزشی ارائه می‌دهد؛ دانشمندان، پژوهشگران، معلمان و دانش‌آموزان از حدود ۴۲۰۰ منبع تهیه شده توسط ۱۰۰۰ مشارکت کننده در این سایت بهره می‌برند. این سایت دارای دوره‌های آموزشی متنوعی در زمینه فناوری نانو و فناوری‌های همگرا می‌باشد.

بخشی از این منابع به صورت دوره‌های آموزشی آفلاین با موضوعات مختلف ارائه شده است. دوره‌های آموزشی ارائه شده در این سایت شامل فیلم‌های آموزشی، تکالیف، منابع ضمیمه جهت مطالعه بیشتر و آزمون‌های میان دوره و پایان دوره است.
از میان دوره‌های آموزشی موجود در این سایت، ۴ دوره به عنوان دوره‌های منتخب در سایت آموزش قرار داده شده است:


انرژی حرارتی در مقیاس نانو

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

انرژی حرارتی در مقیاس نانو یک دوره آنلاین خودگام است که چارچوبی یکپارچه برای درک فیزیک بنیادی انرژی حرارتی نانومقیاس و کاربردهای مهم آن فراهم می‌آورد. این دوره توسط پروفسور تیم فیشر تدریس می‌شود و اکثر مبانی مهم انتقال حرارت ارائه‌شده در یک دوره تدریس بلندمدت در دانشگاه را در بر می‌گیرد.

* برای مشاهده جزییات بیشتر در خصوص این دوره اینجا کلیک کنید.


مبانی نانوالکترونیک ۱ و ۲

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

این دو دوره توسط پروفسور سوپریو داتا به بیان جنبه‌های کلیدی نانوالکترونیک و انتقال کوانتوم برای دانشجویانی که هیچ پیش‌زمینه‌ای در زمینه جبر خطی و روابط دیفرانسیلی مقدماتی ندارند، می‌پردازد. دوره مبانی نانوالکترونیک‌ها برای همه دانشجویان علوم و مهندسی قابل استفاده است.
مجموعه به دو بخش زیر تقسیم می‌شود:
بخش 1: مفاهیم پایه، که برای انتقال مفاهیم کلیدی توسعه داده شده در 20 سال گذشته طراحی شده است. این مفاهیم دربردارنده اصول نانوالکترونیک و فیزیک مزوسکوپی هستند.
بخش 2: مبانی نانوالکترونیک- انتقال کوانتوم

* برای مشاهده جزییات بیشتر در خصوص این دو دوره اینجا کلیک کنید.


مبانی نانوترانزیستورها، ویرایش دوم

filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2

این مطلب به عنوان جدیدترین درس در سایت NanoHUB توسط پروفسور مارک لاندستروم تدریس شده است.

* برای مشاهده جزییات بیشتر در خصوص این دوره اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید فیلم‌ها، تکالیف، آزمون‌ها و منابع آموزشی این دوره‌ها را از بخش دانلود سایت دریافت نمایید. برای دریافت فایل‌ها به بخش ویدئو و تصاویر، پوشه دوره‌های آموزشی مراجعه نمایید.
گفتنی است فیلم‌ها همگی دارای زیرنویس انگلیسی هستند.