تاریخ درج۱۳۹۵/۱۰/۳۰
تعداد بازدید۳۰۹۱
موضوعات
امتیاز کاربران

زمان‌بندی آزمون‌های آزمایشی ویژه هفتمین مسابقه ملی نانو

در راستای آمادگی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان مسابقه ملی فناوری نانو و زمینه‌سازی یک برنامه‌ریزی منظم برای مطالعه و ارزیابی یادگیری داوطلبان، آزمون‌های آزمایشی ویژه آمادگی مسابقه توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود. گفتنی است چهار آزمون آزمایشی مرحله‌ای، دو آزمون آزمایشی مروری و یک آزمون آزمایشی جامع برای آمادگی مسابقه ملی برنامه‌ریزی شده است. بعلاوه، دو آزمون جامع ویژه مسابقه ملی نانو نیز بر روی سایت آموزش برگزار می‌شود که نتایج آن در نتیجه نهایی شرکت‌کنندگان مسابقه اثرگذار است.

مسابقه ملی فناوری نانو یکی از بزرگترین رویدادهای نانویی کشور است که طی آن دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه‌مند در موضوعات مرتبط  با نانو در طی یک مرحله به رقابت علمی می‌پردازند و معلومات خود را به سنجش می گذارند. تاکنون شش دوره از مسابقه ملی برگزار شده و هفتمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو در اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.

در راستای آمادگی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان مسابقه ملی فناوری نانو و زمینه‌سازی یک برنامه‌ریزی منظم برای مطالعه و ارزیابی یادگیری کاربران، آزمون‌های ویژه آمادگی مسابقه توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود. این آزمون‌ها به طور کلی در دو بخش آزمون‌های آزمایشی و آزمون‌های ترازیابی تقسیم می‌شوند. افرادی قادر به شرکت در این آزمون‌ها می‌باشند که در سایت آموزش ثبت‌نام کرده و عضو سایت باشند.

** سایت آموزش به عنوان منبع پیشنهادی مسابقه ملی معرفی شده است. از این‌رو آزمون‌های آزمایشی حاوی سوالاتی از محتوای سایت آموزش مرتبط با مسابقه ملی فناوری نانو هستند و به دو صورت مرحله‌ای و جامع برگزار می‌شوند. سرفصل سوالات در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای بخشی از محتوای سایت و در آزمون‌های آزمایشی جامع همه محتوای سایت در موضوع مسابقه ملی می‌باشد.

** گفتنی است در دوره هفتم، دو آزمون جامع نیز طراحی شده است که نمره اکتسابی داوطلب در این آزمون‌ها در نتیجه نهایی مسابقه اثرگذار خواهد بود. این شرایط بدین صورت است که میانگین درصد کسب شده توسط داوطلب در دو آزمون جامع سایت آموزش ویژه هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو، 10 درصد از امتیاز پایانی داوطلب در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو را تشکیل می‌دهد؛ به عنوان مثال، اگر میانگین درصد کسب شده داوطلب از بین این دو آزمون، 70% باشد، 7 % امتیاز مسابقه توسط داوطلب اخذ شده است.

*** همچنین تنها شرکت کنندگان هفتمین مسابقه ملی که ثبت نام آنها نهایی شده است امکان شرکت در دو آزمون جامع ویژه هفتمین مسابقه ملی را دارند و هر شخص فقط یک بار می تواند در هر یک از این دو آزمون شرکت کند.

جدول زمان‌بندی آزمون‌های هماهنگ ویژه مسابقه به شرح زیر است:

عنوان آزمون بازه زمانیسرفصل کلیوضعیت آزمون
آزمون آزمایشی مرحله‌ای اول 29 دی -2 بهمن 95 مفاهیم پایه و نانوساختارها برگزار شد
آزمون آزمایشی مرحله‌ای دوم 16-13 بهمن 95 روش‌های سنتزبرگزار شد
آزمون آزمایشی مرحله‌ای سوم 9-4 اسفند 95 روش‌های مشخصه‌یابیبرگزار شد.

آزمون آزمایشی مرحله‌ای چهارم 21-18 اسفند 95 کاربردهای فناوری نانو، مالکیت فکری، و توانمندی‌های فناوری نانو ایرانبرگزار شد.
آزمون آزمایشی مروری مرحله اول و دوم 19- 16 فروردین مفاهیم پایه، نانوساختارها و روش‌های سنتزبرگزار شد.
آزمون آزمایشی مروری مرحله سوم و چهارم 26-23 فروردین روش‌های مشخصه‌یابی، کاربردهای فناوری نانو، مالکیت فکری، و توانمندی‌های فناوری نانو ایران
برگزار شد.
آزمون آزمایشی جامع 30 فروردین-2 اردیبهشت 96 تمامی مباحثبرگزار شد.
آزمون جامع (1) ویژه مسابقه هفتم 11– 6 اردیبهشت 96 تمامی مباحثدر حال برگزاری
آزمون جامع (2) ویژه مسابقه هفتم 16-13 اردیبهشت 96 تمامی مباحثبرگزار نشده

جهت آشنایی با نحوه شرکت در آزمون، به راهنمای شرکت در آزمون‌های آزمایشی ویژه مسابقه ملی مراجعه نمایید.
جهت آشنایی با نحوه شرکت در آزمون ترازیابی نیز می توانید به خبر مربوطه مراجعه نمایید.
اطلاع رسانی آزمون‌های آزمایشی و ترازیابی و اعلام هرگونه تغییری در زمان‌بندی، سرفصل‌های آزمون و ... از طریق بخش اخبار سایت آموزش و دبیرخانه مسابقه ملی صورت خواهد گرفت. در صورت بروز مشکل در حین برگزاری آزمون‌ها با ایمیل users.edu@nano.ir مکاتبه و یا با شماره تلفن 09104712036 و 66099802-021 تماس بگیرید.
در ایام آزمون، پاسخگویی در ساعات اداری (شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18 و پنجشنبه 8 الی 14) از طریق تلفن و در خارج از ساعات اداری از طریق ایمیل و تلگرام انجام خواهد شد.
جهت ارتباط با دبیرخانه مسابقه ملی به این لینک مراجعه نمایید.
جهت آشنایی با سایت آموزش فناوری نانو به این لینک مراجعه نمایید.