تاریخ درج۱۳۹۵/۰۹/۲۱
تعداد بازدید۲۴۳۱
موضوعات
امتیاز کاربران

تاثیر 10 درصدی آزمون‌های جامع بر نتایج هفتمین مسابقه ملی نانو

در راستای آمادگی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان مسابقه ملی فناوری نانو و زمینه‌سازی یک برنامه‌ریزی منظم برای مطالعه و ارزیابی یادگیری داوطلبان، آزمون‌های ویژه آمادگی مسابقه توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود. گفتنی است در مسابقه هفتم، 10 درصد از نتیجه نهایی آزمون اصلی، میانگین درصد اکتسابی داوطلبان از دو آزمون ویژه هفتمین مسابقه ملی است.

مسابقه ملی فناوری نانو یکی از بزرگترین رویدادهای نانویی کشور است که طی آن دانشجویان و فارغ التحصیلان علاقه مند در موضوعات مرتبط  با نانو در طی یک مرحله به رقابت علمی می پردازند و معلومات خود را به سنجش می گذارند. تاکنون شش دوره از مسابقه ملی برگزار شده و هفتمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو در اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.

در راستای آمادگی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان مسابقه ملی فناوری نانو و زمینه‌سازی یک برنامه‌ریزی منظم برای مطالعه و ارزیابی یادگیری کاربران، آزمون‌های ویژه آمادگی مسابقه توسط سایت آموزش فناوری نانو برگزار می‌شود. این آزمون‌ها به طور کلی در دو بخش آزمون‌های آزمایشی و آزمون‌های ترازیابی تقسیم می‌شوند. افرادی قادر به شرکت در این آزمون‌ها می‌باشند که در سایت آموزش ثبت‌نام کرده و عضو سایت باشند.

** آزمون‌های آزمایشی حاوی سوالاتی از محتوای سایت آموزش مرتبط با مسابقه ملی فناوری نانو هستند و به دو صورت مرحله‌ای و جامع برگزار می‌شوند. سرفصل سوالات در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای بخشی از محتوای سایت و در آزمون‌های آزمایشی جامع همه محتوای سایت در موضوع مسابقه ملی می‌باشد.

** برای آشنایی با سوالات مسابقه و قرارگیری در یک محیط شبیه‌سازی شده، آزمون‌های ترازیابی بر اساس آزمون‌های مسابقه ملی در دوره‌های گذشته برگزار می‌شود. علاقه‌مندان با شرکت در این آزمون سطح معلومات خود را با شرکت‌کنندگان هر دوره از مسابقه محک خواهند زد.

** گفتنی است در دوره هفتم، میانگین درصد کسب شده توسط داوطلب در دو آزمون جامع سایت آموزش ویژه هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو، 10 درصد از امتیاز پایانی داوطلب در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو را تشکیل می‌دهد؛ به عنوان مثال، اگر میانگین درصد کسب شده داوطلب از بین این دو آزمون، 70% باشد، 7 % امتیاز مسابقه توسط داوطلب اخذ شده است.

جدول زمانبندی آزمون‌های آمادگی ویژه هفتمین مسابقه ملی
عنوان آزمون بازه زمانیسرفصل کلی
آزمون آزمایشی مرحله‌ای اول 29 دی -2 بهمن 95 مفاهیم پایه و نانوساختارها
آزمون آزمایشی مرحله‌ای دوم 16-13 بهمن 95 روش‌های سنتز
آزمون آزمایشی مرحله‌ای سوم 7-4 اسفند 95 روش‌های مشخصه‌یابی
آزمون آزمایشی مرحله‌ای چهارم 21-18 اسفند 95 کاربردهای فناوری نانو، مالکیت فکری، و توانمندی‌های فناوری نانو ایران
آزمون آزمایشی مروری مرحله اول و دوم 19- 16 فروردین مفاهیم پایه، نانوساختارها و روش‌های سنتز
آزمون آزمایشی مروری مرحله سوم و چهارم 26-23 فروردین روش‌های مشخصه‌یابی، کاربردهای فناوری نانو، مالکیت فکری، و توانمندی‌های فناوری نانو ایران
آزمون آزمایشی جامع 30 فروردین-2 اردیبهشت 96 تمامی مباحث
آزمون جامع (1) ویژه مسابقه هفتم 11– 6 اردیبهشت 96 تمامی مباحث
آزمون جامع (2) ویژه مسابقه هفتم 16-13 اردیبهشت 96 تمامی مباحث

اطلاع رسانی آزمون‌های آزمایشی و ترازیابی و اعلام هرگونه تغییری در زمان‌بندی، سرفصل‌های آزمون و ... از طریق بخش اخبار سایت آموزش و دبیرخانه مسابقه ملی صورت خواهد گرفت. در صورت بروز مشکل در حین برگزاری آزمون‌های آزمایشی و ترازیابی با ایمیلusers.edu@nano.ir مکاتبه و یا با شماره تلفن 09104712036 و 66099802-021 تماس بگیرید.
جهت ارتباط با دبیرخانه مسابقه ملی به این لینک مراجعه نمایید.
جهت آشنایی با سایت آموزش فناوری نانو به این لینک مراجعه نمایید.