اطلاعات رویداد

کارگاه آموزشی آنلاین «کاربرد فناوری نانو در حوزه پزشکی، درمان و سلامت»

تاریخ شروع : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

تاریخ پایان : ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

کشور : ایران

توضیحات :

برای درک جایگاه و اهمیت نانوپزشکی نیاز به درک دقیق هر دو حوزه پزشکی و نانوفناوری است. سیستم‌های زنده به طور پیوسته در معرض چالش‌های مختلفی مانند تنش، جراحت، نقص در توسعه، مشکلات ژنتیکی، تهاجمات باکتریایی و ویروسی، سرطان و ... قرار دارند. پزشکی، دانش و کاربرد آن در راستای حفظ و بازگرداندن سلامتی است و هدف آن، حفظ، بازگرداندن و حمایت از عملکرد طبیعی سیستم‌های زنده با کاهش آسیب‌هاست. علوم پزشکی با استفاده از روش‌های علمی برای مطالعه سیستم‌های زنده و با کمک علوم و فناوری‌های مختلف در حوزه‌های آناتومی، فیزیولوژی، شیمی، فیزیک، مهندسی و ... به این هدف دست پیدا می‌کند. در رویکرد جدید، فناوری‌های نوظهور و پیشرفته اثر قابل توجهی بر توسعه علم پزشکی و شناخت بیشتر فرایندهای سلولی و مولکولی داشته‌اند. در این میان، فناوری نانو با وجود ظرفیت تجسم، برهمکنش، دستکاری و ایجاد مواد در ابعاد نانومتری اثر قابل توجهی بر پزشکی داشته چرا که بازیگران مولکولی اصلی در حوزه زیستی و همچنین اهداف دارویی در پزشکی، پروتئین‌ها و DNA، در ابعاد نانومتری قرار دارند. ورود ابزار نانو در تحقیقات زیستی و پزشکی، سهمی اساسی در پیشبرد اهداف دانشمندان در حوزه زیستی و پزشکی و یافتن راه‌های جدید در حوزه‌های تشخیص و درمان پزشکی داشته است. استفاده از نانوساختارهای مختلف در کاربردهای تصویربرداری پزشکی، حسگرهای زیستی، دارورسانی هدفمند، گرمادرمانی، خاصیت ضدباکتریایی و ... با افزایش دقت، سرعت و هدفمندی در عملکردهای مورد نیاز، روز به روز در حال گسترش است. برخی محصولات در حوزه پزشکی و سلامت نیز نظیر دارو، محصولات آنتی باکتریال، حسگرهای زیستی و .. در ایران در حال تولید و توسعه است.

 

 

کارگاه آنلاین «کاربرد فناوری نانو در حوزه پزشکی، درمان و سلامت» با تدریس آقای نیما معصومی مورخ 4 مهرماه 1399 به مدت سه ساعت، از ساعت 12 الی 15 برگزار خواهد شد.

 

** آزمون این کارگاه آنلاین از تاریخ 15 الی 22 مهرماه در سایت آموزش نانو به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای 50 درصد شوند، گواهی پایان دوره را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

 

***هزینه ثبت‌نام در این کارگاه، 30 هزار تومان است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا 2 مهرماه 1399 در  این کارگاه ثبت‌نام کنند.

 

نام کارگاه آنلاین

مدرس

هزینه
زمان کارگاه
مهلت ثبت‌نام
زمان آزمون
گواهی پایان‌دوره آنلاین
ثبت‌نام
کاربرد فناوری نانو در حوزه پزشکی، درمان و سلامت آقای نیما معصومی 30/000 تومان  4 مهرماه 2 مهرماه 15-22 مهرماه دارد ثبت‌نام

 

- این کارگاه از طریق پلتفرم اسکای روم و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار، قابل دسترسی و مشاهده است.

- لینک و اطلاعات ورود به پلتفرم برای ثبت‌نام کنندگان کارگاه ارسال خواهد شد.

- گفتنی است گروه تلگرامی ویژه شرکت‌کنندگان کارگاه ایجاد خواهد شد و اطلاع‌رسانی‌ها از طریق این گروه صورت خواهد گرفت. همچنین محتوای دوره و امکان ارتباط با مدرس کارگاه و پرسش و پاسخ، از طریق این گروه امکان‌پذیر است. لذا به همه ثبت‌نام کنندگان پیشنهاد می‌شود با شماره موبایل ثبت‌نامی خود در گروه تلگرامی عضو شوند.

 

جناب آقای نیما معصومی

* دانشجوی سال آخر دکتری عمومی پزشکی

* کسب رتبه برتر در هشتمین مسابقه ملی نانو

* کسب گواهی توانمندی تدریس نانو

* مدرس نانو در کارگاه‌های آموزشی متعدد با موضوعیت کاربردهای فناوری نانو در پزشکی و تجاری‌سازی

* تألیف چندین مقاله در حوزه پزشکی و سلامت

 

- مفاهیم پایه فناوری نانو

- کاربردهای فناوری نانو و مبانی علمی آن در حوزه پزشکی و درمان

- مروری بر کاربردهای فناوری نانو در حیطه بهداشت

- کاربردهای فناوری نانو در حوزه بیوتکنولوژی

- کاربردهای فناوری نانو در حوزه زیست‌پزشکی

- دارورسانی هدفمند و رهایش کنترل‌شده دارو

- بررسی محصولات و شرکت‌های فعال در حوزه پزشکی و درمان

- بررسی مقالات و روند تحقیقات در حوزه پزشکی و درمان

- بررسی وضعیت ایران از نظر کاربردهای فناوری نانو در حوزه پزشکی و درمان

 

جهت ثبت‌نام در کارگاه آنلاین «کاربرد فناوری نانو در حوزه پزشکی، درمان و سلامت» می‌توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره با شماره‌  09104712036 تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت پوستر کارگاه می‌توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.